naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. CYKLE Z BICYKLEM
  5. KONTAKT
  6. DOBRE STRONY ROWERU

WPISY W KATEGORII: ZAMEK

Niżej zamieszczone s± relacje z wycieczek, podczas których odwiedzam zamki, lub ich ruiny.


09 CZERWCA 2018

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

PAMIĘCI KACZORA DONALDA

[ZIEMIA CHEŁMIŃSKA 2018 - DZIEŃ TRZECI]

Kolejny dzień naszej nie¶piesznej wycieczki po ziemi chełmińskiej. Kierujemy się od wczorajszego popołudnia na północny zachód. A tytuł? Tylko pozornie abstrakcyjny i ¶mieszny. Jak zwykle, pomysł chwili.TRASA:

j.Chojno - W±brzeĽno - Jarantowice - Radzyń Ch. - j.Kneblowo

08 CZERWCA 2018

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

NIE WIERZ KOBIECIE

[ZIEMIA CHEŁMIŃSKA 2018 - DZIEŃ DRUGI]Kierujemy się na południe, ale bez konkretnego planu. O założeniu tej wycieczki, żeby się nie męczyć, dzi¶ trochę zapominamy. Jedno drobne wydarzenie, któremu kobieta w żadnym stopniu nie jest winna, decyduje o tym szowinistycznym i stereotypowym tytule.

TRASA:

j.Robotno - Bachotek - Brodnica - Niewierz - j.Chojno

23 LISTOPADA 2017

POWI¦LE

GDY OPADNˇ LI¦CIE

Kolejna już wycieczka na południowe rubieże dawnej krainy plemiennej - Pomezanii.

Prusowie, Krzyżacy, Sowieci, a między nimi, na swoim rowerze, ja, odkrywaj±cy tajemnice krajobrazu.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO  ♦  ZAMEK

10 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE

GDZIE JEST PROSIACZEK?

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Kolejna już nie¶pieszna przejażdżka po Kociewiu. Tym razem z dwoma synami i Piotrem. Kilka ciekawostek północnego Kociewia i cudowny długi wieczór nad Wielkim Ocyplem.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

10 CZERWCA 2017

KOCIEWIE

NOC W MELINIE BEZRYBNEGO

[I KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA]

Nie¶pieszna przejażdżka z synem po południowym Kociewiu. Chmury, deszcz i wiatr, ale też zapach i smak igliwia, kukanie kukułek i wspaniałe borowe drogi.

Na koniec przyjemny i bezpieczny nocleg, mimo, że w melinie.

KATEGORIE:

GRODZISKO  ♦  ZAMEK

11 MARCA 2017

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

TRZY ZAMKI

Wola wspólnego pokręcenia była tak duża, że nie gasiły jej nawet nieciekawe prognozy pogodowe. Po prostu musieli¶my się gdzie¶ wybrać, a, że od roku obiecujemy sobie Grudzi±dz i okolice to tam wła¶nie ruszamy. Oczywi¶cie pojeżdżenie na rowerze może być celem samo w sobie, ale wyznaczyli¶my sobie trzy inne cele. Wszystkie trzy ceglane, gotyckie i pokrzyżackie.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

01 PA¬DZIERNIKA 2015

POWI¦LE

NA WERSALSKIM POGRANICZU

Granica, której dzi¶ kilka razy dotknę została wytyczona podczas kończ±cej Wielk± Wojnę paryskiej konferencji pokojowej, która rozpoczęła się 18 stycznia 1919 roku. W konferencji brało udział 27 zwycięskich państw ł±cznie z reprezentacj± Polski w osobach Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego, a zawarty podczas jej trwania Traktat Wersalski podpisano 28 czerwca 1919 roku.

KATEGORIE:

WMG  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI  ♦  ZAMEK

29 SIERPNIA 2015

WARMIA

WARMIŃSKI SALON ŁAZIENEK

Byłem na Żuławach, byłem na WysoczyĽnie Elbl±skiej, byłem w Pogezanii, byłem na Mazurach i na SuwalszczyĽnie i wcale się nie chwalę. Je¶li spojrzeć na mapę to pozostała w całym tym moim bywaniu jedna biała plama - Warmia. Wprawdzie zahaczyłem o ni± podczas wędrówki „Pierwsza wizyta u Dohnów”, ale to było zaledwie mu¶nięcie. Nadszedł czas, by nadrobić tę zaległo¶ć. Ruszamy na Warmię.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  STAROTORZEM  ♦  ZAMEK

03 LISTOPADA 2014

DOLINA DOLNEJ WISŁY

DOLINA MILCZˇCYCH KAMIENI

Dawno już zaplanowałem wycieczkę ostatnim, niepoznanym jeszcze odcinkiem lewobrzeżnej czę¶ci Doliny Dolnej Wisły. Wyci±gn±łem ów plan z archiwum, dopracowałem i nie pozostawało nic innego jak ruszać na Nizinę Sartowicko-Nowsk±. Więcej przemawiało przeciwko tej wędrówce niż za ni±. Po pierwsze prognozy pogody nie wróżyły specjalnie dobrze. Po drugie mizerne miałem szanse na towarzystwo...

KATEGORIE:

ZAMEK

08 LUTEGO 2011

GDAŃSK

RUIN DNI OTWARTE

Efektem poniedziałkowo-wtorkowej wichury były szkody i zniszczenia. Niektóre zniszczenia, konkretnie powywracane płoty, stały się okazj± do zajrzenia tam, gdzie zwykle zajrzeć trudno. A, że człowiek z natury ciekawski, to zajrzał, a nawet zaszedł. Oczywi¶cie nie polecam wędrówek po, nie bez powodu, odgrodzonych i zamkniętych ruinach, co grozi ¶mierci± lub kalectwem. Polecam za to obejrzenie zdjęć.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE WYKOPKI  ♦  ZAMEK

20 SIERPNIA 2009

ŻUŁAWY

Z BIEGIEM WISŁY

[W PRZYGOTOWANIU]

Planowo miała to być 100-kilometrowa wędrówka Szlakiem Nadwi¶lańskim ze Sztumu do Mikoszewa wraz z powrotem do Gdańska po przedostaniu się na lewy brzeg Wisły promem. Jednak już na pierwszych metrach wprowadziłem „ulepszenia”, które wpłynęły na kształt i charakter całej wędrówki. Dzięki tym zmianom zobaczyłem bardzo ciekawe miejsca w gminie Sztum i Ryjewo kosztem skrócenia wędrówki o znane mi i bliższe terytorialnie...

KATEGORIE:

23 MAJA 2008

KOCIEWIE  ♦  ŻUŁAWY

DO ¬RÓDEŁ MOTŁAWY

Wycieczka rowerowa od uj¶cia Motławy w Gdańsku przez Żuławy Gdańskie do jeziora Rokickiego na Kociewiu, gdzie Motława zaczyna swój bieg.

KATEGORIE:

ZAMEK

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI