naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

1980

ROMET JAREK

Na tej maszynie stawiałem pierwsze trudne [mój cierpliwy tata wie co¶ o tym] kroki w kolarstwie. Na zdjęciu oczywi¶cie ja i mój pierwszy bicykl w okolicy 1980.

Do dzi¶ robię tak± minę na trudniejszych podjazdach :-).

KOŁO:

16"

1982 - 1985

ROMET BRATEK

Mój drugi rower. Do dzi¶ pamiętam szybsze bicie serca, gdy go dostałem od rodziców na komunię.

Foto z netu. Mój był żółty.

KOŁO:

20"

1985-1992

ROMET SPRINT [UNIWERSAL]

Mała pseudo kolarka na kołach 24 cale. Utrapieniem były korby blokowane na osi suportu klinami. Podobne były w poprzednich moich rowerach i w następnym, ale w Sprincie najbardziej dały mi się we znaki. Foto z netu. Mój był zielony.

KOŁO:

24"

1992-1998

ROMET MISTRAL

Prawdziwa kolarka. Wykorzystywana jednak do wycieczek krajoznawczych. Skasowana w wyniku kolizji z Fiatem 126p. Gdyby nie to, pewnie bym j± miał do dzi¶.

Foto z netu, ale miałem podobny, tyle, że z pełnym baranem.

KOŁO:

27"

1998 - 1998

UNIBIKE TRAWERS

O nim niewiele, choć zrobiłem nim swoj± najdłuższ± trasę: Biebrza - Gdańsk. PóĽniej mi go ukradli :-( Zdjęcie zrobione tuż po zakupie podczas testowania go w terenie.

KOŁO:

26"

2005 - 2015

AUTHOR HORIZON

W całej historii mojego rowerowania była to jedyna zdrada rodzimych wytwórców rowerów. Czeski rower trekingowy służył mi wiernie przez dziesięć lat. Na nim zjeĽdziłem całe Żuławy i obszerne fragmenty Doliny Dolnej Wisły, oraz ostatnio Warmii i dawnej Pogezanii. Teraz ze wzruszeniem czyszczę, smaruję, reguluję, dla następnego jeĽdĽcy.

KOŁO:

28"

2015 -

KROSS EVADO 5.0

Chęć posiadania hamulców mniej zależnych od warunków pogodowych [czytaj tarczówek] oraz amortyzowanego widelca, zaowocowała decyzj± o zakupie nowego roweru. Po długim okresie „tentegowania w głowie”, ogl±dania, porównywania i przymierzania się, wybór padł na rower typu cross z fabryki w Pszasnyszu.

KOŁO:

28"


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI