naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

DROGI PRZEBYTE W BORACH TUCHOLSKICH


17 MAJA 2020

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

ROGACIZNA NA ASFALCIE

[III KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 3/3]

Co¶, co przez chwilę jawiło się szybkim powrotem do poci±gu, stało się poci±giem do pięknych krajobrazów. Kolorem tego dnia jest żółty.

TRASA:

Ocypel - Wda - Wielki Bukowiec - Wolental - Morzeszczyn

16 MAJA 2020

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

NO, BEZ JAJ!

[III KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 2/3]

Dzi¶ jeĽdzimy, nie zawsze obecnymi na mapie, drogami le¶nymi Borów. Chłoniemy zapach lasu, zatrzymujemy się często. Ot, prawdziwa włóczęga. W połowie dnia pada pomysł, by odwiedzić kolegę w Ocyplu.

TRASA:

Jez.Trzebucz - Błędno - Skórzenno - Smolniki - Wda - Ocypel

15 MAJA 2020

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

JEZUS I JA

[III KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 1/3]

Pierwszy dzień to tak naprawdę zaledwie kilka godzin. Z poci±gu wysiadamy przed siedemnast±, więc w zasadzie jedziemy do lasu szukać noclegu.

TRASA:

Warlubie - Płochocin - Borowy Młyn - Lipinki - Jez.Trzebucz

11 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

CISZA PRZED BURZˇ

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 2/2]

Drugi dzień wycieczki kociewskiej. Znów wspaniałe borowe drogi, dużo obcowania z przyrod± i druga największa burza, jak± przeżyłem w namiocie.

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

GDZIE JEST PROSIACZEK?

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 1/2]

Kolejna już nie¶pieszna przejażdżka po Kociewiu. Tym razem z dwoma synami i Piotrem. Kilka ciekawostek północnego Kociewia i cudowny długi wieczór nad Wielkim Ocyplem.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

11 CZERWCA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

BUCZKI W BUCZKU

[I KOCIEWSKIA WŁÓCZĘGA - 2/2]

Drugi dzień kociewskiej włóczęgi z synem. Dzi¶ zapowiada się więcej asfaltu, co nie znaczy, że będzie mniej ciekawie. Dzi¶ również zapowiadaj± więcej słońca, co nie znaczy, że akurat trafi±.

Ogólnie kolejny dzień pod hasłem: Nic nie muszę i donik±d mi się nie ¶pieszy!

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 CZERWCA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

NOC W MELINIE BEZRYBNEGO

[I KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 1/2]

Nie¶pieszna przejażdżka z synem po południowym Kociewiu. Chmury, deszcz i wiatr, ale też zapach i smak igliwia, kukanie kukułek i wspaniałe borowe drogi.

Na koniec przyjemny i bezpieczny nocleg, mimo, że w melinie.

KATEGORIE:

GRODZISKO  ♦  ZAMEK

06 LIPCA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KASZUBY

ZIELONY PAŁAC

Drugi dzień rodzinnego pobytu w Borach i kolejny plan na samotny poranny wypad. Pogoda już nie ta, co wczoraj, jednak pogoda ducha i chęć do pokręcenia, jest zawsze. Dzi¶ to, co tygryski lubi± najbardziej, czyli wycieczka ku historii. Historii II Wojny ¦wiatowej tym razem.

KATEGORIE:

WOJENNE PAMIˇTKI

05 LIPCA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KASZUBY

BARTU¦, CZY BARTŁOMIEJ

Po porannej samotnej przejażdżce nad Zbrzyc± i ¶niadaniu ruszam z rodzink± dookoła jeziora Karsińskiego. Głównym celem s± odwiedziny pomnikowego dębu Bartu¶, czy może z racji wieku winienem napisać Bartłomiej. Z bazy w Owinku do bramy parku mamy około 2 kilometrów, z czego pierwsze półtora tward± drog± gruntow±. Następne pół kilometra to głęboki piach, który wystawia czę¶ć ekipy na próbę.

KATEGORIE:

05 LIPCA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KASZUBY

¦WIT NAD ZBRZYCˇ

Pierwszy poranek podczas kolejnego, kilkudniowego pobytu w Borach. Baza w Owinku nad jeziorem Karsińskim. Miejsce niezłe. Kilometr do Sworów i chyba ze dwa do bramy parku. O ¶wicie pierwszego dnia ruszam samotnie przez Swory i dalej wzdłuż Zbrzycy na północ. Biegnie tędy rowerowy, zielony szlak o nazwie Naszyjnik Północy oraz pieszy, niebieski szlak Zbrzycy. Po drodze odwiedzam wiele jezior i chłonę wspaniałe widoki.

KATEGORIE:

29 MAJA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KOCIEWIE

SZUKAJˇC OLBRZYMÓW

Zawsze, będ±c w Borach, wstaję o ¶wicie i wybieram się pieszo, lub, ostatnio chętniej, rowerem na rekonesans okolicy. Ostatni dzień pobytu był jednocześnie pierwszym, który rozpocz±ł się bez ulewnego deszczu. Udało mi się więc tylko raz wybrać na przejażdżkę o poranku. Za cel obrałem miejsce, które nazywa się na mapach Bukow± Gór±, a znajduje się blisko małej wioski o wdzięcznej nazwie BędĽmierowice.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

28 MAJA 2016

BORY TUCHOLSKIE  ♦  KOCIEWIE

DO MŁYNU DORAUA

Podczas naszego czterodniowego pobytu w Borach postanowiłem zrobić krótki rodzinny rekonesans na południe od Ocypla, w którym mieszkali¶my. Z kilku ciekawostek rejonu wybrałem miejscowo¶ć Kasparus oraz leż±c± nieopodal osadę Szlaga, gdzie na pocz±tku XIX wieku doskonale funkcjonował młyn oraz tartak.

KATEGORIE:


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI