naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

PIĘĆ DNI NA DAWNYCH ZIEMIACH JAĆWINGÓW. SUWALSZCZYZNA 2015.


01 SIERPNIA 2015

SUWALSZCZYZNA

DOTKNˇĆ JEZIORA

Tegoroczny urlop postanowili¶my spędzić na rowerach w północno-wschodniej Polsce. Podczas pierwszego tygodnia, mimo silnych upałów, udało nam się posmakować odrobinę Suwalszczyzny w okolicy jeziora Hańcza. Wystarczyło to jednak, by zakochać się w tych krajobrazach. Ten pierwszy dzień to w zasadzie dojazd z Gdańska i mały rekonesans rowerowo pieszy w okolicy kwatery w Mierkiniach.

KATEGORIE:

02 SIERPNIA 2015

SUWALSZCZYZNA

DOOKOŁA HAŃCZY

Dzi¶ w planie klasyczne kółeczko, czyli żółtym szlakiem rowerowym dookoła Hańczy. Trasa dobrze opisana w różnych Ľródłach. Mam oczywi¶cie mapkę. Pogoda wprost wymarzona. Powinno pój¶ć, jak po sznurku. Zaczynamy jednak od ¶niadanka w wiacie przy Dworczysku.

KATEGORIE:

03 SIERPNIA 2015

SUWALSZCZYZNA

MGŁY NIEZASTANE

Dzi¶ będzie gor±co. Wczoraj, widz±c prognozy, postanowiłem uciec przed upałem i choć troszkę pokręcić. Budzę się i nie bez trudno¶ci wstaję o 0430. Jeszcze przed wschodem ruszam przez Star± Hańczę ku odległym o jakie¶ 6 kilometrów Smolnikom. Cel: punkt widokowy „U Pana Tadeusza” i zarejestrowanie mgieł podnosz±cych się z jezior kleszczowieckich, czyli Kojle i Perty na tle Góry Cisowej.

KATEGORIE:

04 SIERPNIA 2015

MAZURY  ♦  SUWALSZCZYZNA

(o)BŁĘDNI WĘDROWCY

Wybieram się w miejsce, które mam na li¶cie miejsc do zobaczenia od... 20 lat. Wczoraj próbowali¶my, ale skończyło się awari± przerzutki planetarnej w rowerze Agnieszki. To usterka, któr± w swojej piwnicy być może bym usunał, ale w terenie na pewno nie. Dzi¶ po naprawie podejmujemy drug± próbę dotarcia do słynnych wiaduktów w Stańczykach na wschodzie Mazur. Mazury jednak broni± swych tajemnic.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

06 SIERPNIA 2015

SUWALSZCZYZNA

WIE¦, KTÓREJ NIE MA

Wczoraj odpu¶cili¶my rowery ze względu na upał. Dzi¶ znowu będzie grzało, więc, żeby unikn±ć upału, ale pokręcić pedałami postanawiam ponownie wstać o ¶wicie i wyruszyć sam. Cel wycieczki: Golubie - Wie¶, Której Nie Ma, czyli dzi¶ będzie to, co tygryski lubi± najbardziej - turystyka krajoznawczo-eksploracyjna. No, powiedzmy w takiej usportowionej wersji :-)

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI