naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR
DROGI PRZEBYTE W 2017 ROKU

23 LISTOPADA 2017

POWI¦LE

GDY OPADNˇ LI¦CIE

Kolejna już wycieczka na południowe rubieże dawnej krainy plemiennej - Pomezanii.

Prusowie, Krzyżacy, Sowieci, a między nimi, na swoim rowerze, ja, odkrywaj±cy tajemnice krajobrazu.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO  ♦  ZAMEK

01 PA¬DZIERNIKA 2017

KASZUBY

DOKˇD OCZY PONIOSˇ

Wycieczka bez planu, bez mapy i pozornie bez celu. Pomysł chwili. Niejako w zastępstwie za co¶ większego.
Cztery razy „P”:
•  pragnienie drogi,
•  pogoń za żurawiami,
•  poszukiwanie kolorów,
•  penetracja starych cmentarzyków.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO  ♦  KOLEJ  ♦  STAROTORZEM

14 WRZE¦NIA 2017

KASZUBY

CZTERY JEZIORA

Samotna kilkugodzinna przejażdżka po najbliższej okolicy Gdańska. Na trasie tytułowe cztery jeziora [w tym trzy będ±ce dziełem człowieka] i kilka ciekawostek historycznych. Wszystko to okraszone spor± ilo¶ci± zdjęć.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  HYDROTECHNIKA  ♦  KOLEJ

11 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

CISZA PRZED BURZˇ

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 2/2]

Drugi dzień wycieczki kociewskiej. Znów wspaniałe borowe drogi, dużo obcowania z przyrod± i druga największa burza, jak± przeżyłem w namiocie.

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 SIERPNIA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

GDZIE JEST PROSIACZEK?

[II KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 1/2]

Kolejna już nie¶pieszna przejażdżka po Kociewiu. Tym razem z dwoma synami i Piotrem. Kilka ciekawostek północnego Kociewia i cudowny długi wieczór nad Wielkim Ocyplem.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

11 CZERWCA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

BUCZKI W BUCZKU

[I KOCIEWSKIA WŁÓCZĘGA - 2/2]

Drugi dzień kociewskiej włóczęgi z synem. Dzi¶ zapowiada się więcej asfaltu, co nie znaczy, że będzie mniej ciekawie. Dzi¶ również zapowiadaj± więcej słońca, co nie znaczy, że akurat trafi±.

Ogólnie kolejny dzień pod hasłem: Nic nie muszę i donik±d mi się nie ¶pieszy!

KATEGORIE:

CMENTARZ

10 CZERWCA 2017

KOCIEWIE  ♦  BORY TUCHOLSKIE

NOC W MELINIE BEZRYBNEGO

[I KOCIEWSKA WŁÓCZĘGA - 1/2]

Nie¶pieszna przejażdżka z synem po południowym Kociewiu. Chmury, deszcz i wiatr, ale też zapach i smak igliwia, kukanie kukułek i wspaniałe borowe drogi.

Na koniec przyjemny i bezpieczny nocleg, mimo, że w melinie.

KATEGORIE:

GRODZISKO  ♦  ZAMEK

23 MAJA 2017

POWI¦LE

PODRÓŻ TA NIECHAJ ZAWSZE TRWA

Wycieczka na skraj dzisiejszego Powi¶la, do południowej czę¶ci dawnej krainy plemiennej - Pomezanii. Całodzienna jazda w¶ród pól rzepaku od wieży do wieży. Nie¶piesznie. Bez ci¶nienia. Przynajmniej na pocz±tku.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  GRODZISKO

01 MAJA 2017

GDAŃSK

DO RY¦KA RYBAKA

Wycieczka do Nowego Portu, by obejrzeć najstarszy budynek dzielnicy oraz pozostało¶ci po wielkim browarze, a także do Letnicy w celu przejechania się wzdłuż ostatniego dopływu Wisły i nie zobaczenia pewnego jeziora.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZI¦

22 KWIETNIA 2017

GDAŃSK

Z PIEKŁA DO RAJU

Wycieczka z nurtem pełnego zagadek i niespodzianek Potoku Siedleckiego. Jego przebieg, podobnie jak wielu innych cieków wodnych, których zlewnia została wchłonięta w czę¶ci lub cało¶ci przez miasto, jest silnie zmodyfikowany. Jednak jego historia wydaje się bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku innych gdańskich strumieni.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZI¦

11 MARCA 2017

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

TRZY ZAMKI

Wola wspólnego pokręcenia była tak duża, że nie gasiły jej nawet nieciekawe prognozy pogodowe. Po prostu musieli¶my się gdzie¶ wybrać, a, że od roku obiecujemy sobie Grudzi±dz i okolice to tam wła¶nie ruszamy. Oczywi¶cie pojeżdżenie na rowerze może być celem samo w sobie, ale wyznaczyli¶my sobie trzy inne cele. Wszystkie trzy ceglane, gotyckie i pokrzyżackie.

KATEGORIE:

CMENTARZ  ♦  ZAMEK

01 MARCA 2017

GDAŃSK

MIASTO POD ZIEMIˇ

Zadzwonił do mnie wczoraj kolega z pracy. Tak podnieconego jeszcze go nie słyszałem. Poinformował mnie, że nieopodal naszego zakładu pracy, na dawnym parkingu, robotnicy odkopali bardzo ciekawe fundamenty. Dodał, że warto się pospieszyć, bo podobno maj± niedługo je burzyć. Cóż, takich propozycji nie trzeba mi dwa razy powtarzać.

TRASA:

Gdańsk

25 LUTEGO 2017

ŻUŁAWY

WELCOME TO KORYŁKA

[W cieniu obwodnicy III]

Poczułem nieodpart± chęć odwiedzenia Żuław. Wyszedłem do pracy 4 godziny wcze¶niej i w zwi±zku z tym, że to trochę mało czasu, by poważnie zapu¶cić się na Żuławy musn±łem zaledwie deltę Wisły. Po raz kolejny odwiedziłem Krępiec, do którego to miejsca mam duży sentyment.

KATEGORIE:

11 LUTEGO 2017

KASZUBY

PRZEŁAMUJˇC LĘK

Ci±gły niedosyt zimowego kręcenia na rowerze i prawdziwego zmierzenia się z zimnem i ze ¶niegiem, a, wbrew pozorom, niekoniecznie z lodem zaowocował kolejnym starciem z cyklu cyklista versus zima. Wybór padł na Kaszuby. Nie bez powodu. Cel był jeden - zdobycie i obejrzenie grodziska ¶redniowiecznego w okolicy miejscowo¶ci Haska. Grodzisko to jest praktycznie nieosi±galne dla roweru w innych porach roku.

KATEGORIE:

GRODZISKO

29 STYCZNIA 2017

KASZUBY

NA LODOWYM SZLAKU

Trzy dni temu pisałem, że zima w odwrocie. I tak było do wczoraj. Dzi¶ od nocy wprawdzie ¶niegu nie ma, ale słupek „rtęci” pięć kresek poniżej zera. Wiem jednak, że wystarczy trochę oddalić się od miasta, by i ¶niegu zaznać. Po czwartkowej przejażdżce miałem mały niedosyt terenu, wybrałem się więc ponownie na bliskie Kaszuby tym razem bardziej terenowo. Okazało się, że ¶niegu było niezbyt dużo, w przeciwieństwie do lodu.

KATEGORIE:

CMENTARZ

26 STYCZNIA 2017

KASZUBY

ROZMIAR MA ZNACZENIE

Zima w odwrocie. Jeden stopień na plusie. ¦niegu, jak na lekarstwo, przynajmniej w mie¶cie. Postanowiłem spróbować zimowej eksploracji grodziska. Jak wiadomo grodzisko, grodzisku nie równe. Jedno jest ¶wietnie zarysowane w terenie i jego „odkrycie” dostarcza wiele emocji. Inne można przeoczyć, bo nie zachowało się na tyle dobrze, by być wyraĽnie widocznym. Zima dodatkowo ukrywa wszelkie ¶lady pod pierzyn± ¶niegu.

KATEGORIE:

GRODZISKO

DROGI PRZEBYTE W 2017 ROKUKATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI