naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

FILMY NAKRĘCONE W DRODZE


08 LISTOPADA 2022

KOCIEWIE

NA DACH KOCIEWIA

Wybrałem się w miejsce zalegaj±ce od lat na li¶cie Miejsc, Które Muszę Zobaczyć. Czasem to, co leży tuż za miedz±, musi poczekać dłużej na odkrycie. Ale jest. Dokonało się. Jednodniowa wycieczka z jednym tylko celem, ale też z jedn± niespodziank± po drodze. Zapraszam.

TRASA:

Piesienice - Więckowy - Skarszewy - Łęgowo

10-13 CZERWCA 2022

KASZUBY

SPŁYW ZBRZYCˇ

Po jedenastu latach od naszego pierwszego i jedynego spływu kajakowego ¦więt± Rzek±, postanowili¶my znów spróbować. Wybrali¶my Zbrzycę - drugi, co do wielko¶ci, dopływ Brdy. Z opisów wynikało, że jest to szlak łatwy i niezwykle malowniczy. Tylko jedna z tych informacji okazała się prawdziwa.

TRASA:

Sominy - Le¶no - Widno - Laska - ¦luza - Swornegacie;

13-16 MAJA 2022

POWI¦LE

WOKÓŁ GIZERKA

Wokół Gizerka to moja kolejna peregrynacja na terenie należ±cym do dawnej Pomezanii w poszukiwaniu ¶ladów po Prusach. To trzy i półdniowa trasa wokół, jak to pisz±, najdłuższego jeziora w naszym kraju. I o ile można j± odbyć w jeden dzień, ja dałem sobie prawie cztery. Bo poszukiwanie, bo zwiedzanie, bo filmowanie... bo TAK!TRASA:

Iława - Szymbark - Siemiany - Zalewo - Iława

07-11 PA¬DZIERNIKA 2020

MAZURY  ♦  POWI¦LE

PAWEŁEK, LOKOMOTYWA I RYSIOPięć dni nie¶piesznej jazdy po zachodnich Mazurach, wschodnim Powi¶lu, Oberlandzie, czy jak to kto chce nazywać. Kiedy¶ to była pruska Pogezania. Wbrew zamierzeniom motywem przewodnim nie będ± ¶lady Prusów, lecz kolej Prusaków wybudowana na przełomie XVIII i XIX wieku. Dziwny tytuł, którego geneza pojawia się w zasadzie na samym końcu.

TRASA:

Biesal - Ostróda - Miłomłyn - Mor±g - Iława

02-04 PA¬DZIERNIKA 2019

POWI¦LE  ♦  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

THE TRIP MUST GO ON

[POMEZANIA - JESIEŃ 2019]

Trzydniowa podróż przez Pomezanię - dawn± prusk± krainę plemienn±, spustoszon± pod przykrywk± krzewienia wiary przez najeĽdĽców z południa. Przejazd z ziemi chełmińskiej na północ, ¶ladem polsko-pomorsko-krzyżackich hord, które w pierwszej połowie XIII wieku rozpoczęły inwazję... to znaczy akcję chrystianizacyjn± w Prusach.TRASA:

Grudzi±dz - Zakurzewo - Kwidzyn - Prabuty - Dzierzgoń

04-05 MAJA 2019

POWI¦LE  ♦  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

POWRÓT DO SASINII

[SASINIA - WIOSNA 2019]Czterodniowa wycieczka rowerowa po dawnym terytorium pruskiego plemienia Sasinów, której głównym celem jest odnalezienie pruskich ¶ladów. Te ¶lady to w zasadzie wył±cznie relikty dawnych grodów, miejsca po ¶więtych gajach oraz domniemane głazy ofiarne. Przede wszystkim jednak chodzi o kontakt z t± ziemi± oraz poczucie ducha jej dawnych panów.

TRASA:

Iława - Ostróda - D±brówno - Lubawa - Iława


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI