naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR
DROGI PRZEBYTE W 2018 ROKU

22 SIERPNIA 2018

MAZURY ♦ WARMIA

TAM, GDZIE MIESZKAJˇ BOGOWIE

Podczas czterodniowego pobytu w szpitalu w Ameryce pod Olsztynkiem dostałem przepustkę i wybrałem się na krótk± wycieczkę do nieistniej±cych wsi na południowej Warmii. Dlatego, że skrawki historii kryj± się wszędzie. I czekaj± na mnie.

TRASA:

Ameryka - GryĽliny - Sójka - Jełguń - Kurki - Ameryka

27 LIPCA 2018

KOSMOS

RANDKA Z GRUBYM MUŃKIEM

Żeby uci±ć w zarodku wszelkie spekulacje i domysły, Muniek to oczywi¶cie zdrobnienie od Moon, a rzecz będzie o tym jak rzucili¶my z Ry¶kiem cień na naszego naturalnego satelitę. Bo my z Ry¶kiem nie takie rzeczy...

TRASA:

Uje¶cisko - Gdańsk - Uje¶cisko

07-10 CZERWCA 2018

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA

TEN ZEGAR STARY

[ZIEMIA CHEŁMIŃSKA 2018]

Czterodniowa wycieczka rowerowa bez planu i bez parcia na dystans. Założenia: trochę powłóczyć się z map± po ziemi chełmińskiej, nie spieszyć się i nie zmęczyć, ale to i owo zobaczyć. No i pobiwakować. Czasu wydaje się dużo. Mam cztery dni. A towarzyszy mi po długiej przerwie Piotr.TRASA:

Iława - Brodnica - W±brzeĽno - Radzyń Chełmiński - Grudzi±dz

11-13 MAJA 2018

KASZUBY

NA KOSĘTrafił się wolny weekend i to dłuższy niż inne. Chwila zastanowienia, gdzie by tu na rower z przyczepk±. Wybór pada na Kosę, czyli mierzeję helsk±. Plan na dzi¶ jest taki: samochodem do Władysławowa i stamt±d rowerami do Helu. Wyjazd z Gdańska opóĽnia nam się o kilka godzin i we Władysławowie jeste¶my dopiero około 14:00.

TRASA:

Władysławowo - Chałupy - KuĽnica - Jastarnia - Jurata - Hel

10 MAJA 2018

KASZUBY

KASZËBSCZI PIÔSK

Postanowiłem wybrać się w rejon Rozłazino - Paraszyno - Nawcz i zobaczyć na własne oczy troszkę widoków znanych mimo blisko¶ci, tylko ze zdjęć. Moje zapędy eksploracyjne już od pocz±tku wycieczki oraz skutecznie spowalniaj±cy mnie piach sprawiły, że zobaczyłem tylko czę¶ć tego, co zamierzałem.

TRASA:

Bożepole Wielkie - Godętowo - Paraszyno - Kartuzy

08 STYCZNIA 2018

POWI¦LE

OSTATNI MOSTZauroczony pięknem lasów dawnej Pomezanii, musiałem w krótkim czasie wrócić na ich łono. Na chwilę niestety, ale co się zimow± por± odwlecze, to na wiosnę zakiełkuje. I tak oto po prawie półtora miesi±ca od mojej ostatniej wizyty jestem tu znów. Dzisiejsz± trasę zaczynam w miejscu, w którym zakończyła się tamta listopadowa wycieczka.

TRASA:

Susz - Fabianki - Kamieniec - Obrzynowo - Prabuty

DROGI PRZEBYTE W 2018 ROKUKATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI