naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

DOBRE STRONY ROWERU


O dobrych stronach roweru, rowerowania i w ogóle turystyki z pewnością nie muszę Cię przekonywać. Przekornie tutaj jednak zachęcam do posiedzenia przed monitorem, ale i przy książce oraz nacieszenia się tym, jak inni realizują swoją rowerową pasję. Poniżej przedstawiam osoby, z którymi lubię poszwędać się po świecie. Wirtualnie, lub na kartkach papieru.

Nie w każdym z poniszych linków podaję jedyne miejsce, które warto odwiedzić. Wskazuję natomiast osoby, które każdy miłośnik drogi [i bezdroża] powinien poznać. Namawiam jednak do samodzielnego poszukania tych ludzi w sieci, bibliotece i na spotkaniach. Warto! A zdanie zamieszczone obok linka jest subiektywnie przeze mnie wybranym cytatem z wypowiedzi, wywiadu, filmu, bądź relacji Autora lub Autorki.

Na samym dole możesz podzielić się przemyśleniami.


In order of appearance:

♦ Tomek - Strona Tomka - „A więc krajoznawstwo. Najbardziej wymagające i kłopotliwe. Bo nic nie jest dane automatycznie. Trzeba w długie zimowe wieczory się przygotowywać: czytać, siedzieć przy Necie, szukać i rozmawiać z ludźmi, którzy wiele wiedzą. Szperanie: nie w tym Co Jest, ale W Tym, Co Kiedyś Było. Bo bez tego wszystkiego teren, w który pojedziemy wiosną - nie przemówi”.

♦ Piotr - On the bike - „Przewłóczyłem się przez kawałek świata, ale ciągle coś gdzieś mnie pcha. Są chwile, kiedy myślę, że pewnego dnia się zatrzymam. Ale potem zasypiam, śnię o lataniu i wiem, że sam nigdy tego nie zrobię (...) możliwe, że to jest trochę nienormalne, co ja robię..., ale mi się podoba”.

♦ Anita - Banita Travel - „nawet, jeśli może trochę przed czymś uciekam, to dzięki tej całej ucieczce, coś doganiam, coś nowego odnajduję. I może tak będę uciekać całe życie, całe życie może będę gonić za czymś, czego imienia nawet nie znam. Wiem jednak, że nie zatracę nigdy przyjemności z podróżowania. Za nic nie dam sobie jej odebrać, bo bycie w drodze to największy skarb”.

♦ Ewa - Ewcyna.com - „Życie na rowerze jest proste. Problemy z reguły sprowadzają się do kilku podstawowych: w którą stronę jechać, gdzie spać, co zjeść, co zobaczyć po drodze. Nigdy nie wiem gdzie danego dnia dotrę, kogo spotkam i co się wydarzy. Nie planuję zbyt dużo ani zbyt często, życie i tak pisze swój scenariusz”.

♦ Daria i Marcin - Namiot nasz dom - „Zawsze nas nosiło, nie mogliśmy spokojnie siedzieć w domu przed telewizorem, spać wygodnie w łóżku, jeść niedzielne obiadki, albo weekendy spędzać w markecie. Czytając masę książek podróżniczych, zawsze chcieliśmy to zrobić - ruszyć przed siebie i sprawić, żeby nasze życie nie było szare, a miało wszystkie kolory tęczy”.

♦ Kamila - BearGirl - „Bywało, że budziłam się w tundrze w środku nocy - wyglądałam przez okienka namiotu, czy nic nie podchodzi. Też muszę walczyć z takimi lękami. I wymyśliłam sobie na to sposób: w ciągu dnia tak się uciorać, by wejść do namiotu i paść”.

♦ Wojtek - Wagabunda - „Nie ma lepszych noclegów, gdy wkoło szumią drzewa i słychać tylko krople deszczu na namiocie. A nocne odgłosy lasów lub łąk są najprzyjemniejszą muzyką dla uszu. Nocując pod namiotami, nigdzie nie trzeba zdążyć”.

♦ Piotr - Piotr Mitko - „Dobrze mieć cały bagaż z tyłu, bo nie trzeba na niego patrzeć”.

♦ Wanda i Tomek - Piknik w Sakwach - „Jedziemy, to często za dużo powiedziane.”.

♦ Maria - Tak to widzę - „Jadę, gdzie mnie powiodą drogi - wstaję z taką myślą.”.

♦ Grzegorz(e) - Bajkiem po Polsce - „...improwizując w nawigowaniu trochę się pogubiliśmy, w pewnym momencie skończyła się droga...”.

WRÓĆ DO POCZĄTKU

LUB

POCZYTAJ KOMENTARZE

LUB

ZOSTAW KOMENTARZ

↓    ↓    ↓

ďťż
 

1. Ty
www

To jest miejsce na Twój komentarz.

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWIŚLE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLĄSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI