naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

CYKLE Z BICYKLEM: GDAŃSKIE POTOKI

Cykl relacji z wycieczek inspirowanych przebiegiem gdańskich potoków. Odkrywam ich przebieg, historię osadnictwa i zagospodarowania. Ogl±dam i fotografuję położone nad nimi obiekty lub miejsca po nich. Na wycieczki te często zabieram synów.


01 MAJA 2017

GDAŃSK

DO RY¦KA RYBAKA

[GARDŁO ZASPY]

Wycieczka do Nowego Portu, by obejrzeć najstarszy budynek dzielnicy oraz pozostało¶ci po wielkim browarze, a także do Letnicy w celu przejechania się wzdłuż ostatniego dopływu Wisły i nie zobaczenia pewnego jeziora.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZI¦

22 KWIETNIA 2017

GDAŃSK

Z PIEKŁA DO RAJU

[POTOK SIEDLECKI]

Wycieczka z nurtem pełnego zagadek i niespodzianek Potoku Siedleckiego. Jego przebieg, podobnie jak wielu innych cieków wodnych, których zlewnia została wchłonięta w czę¶ci lub cało¶ci przez miasto, jest silnie zmodyfikowany. Jednak jego historia wydaje się bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku innych gdańskich strumieni.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZI¦

07 CZERWCA 2016

GDAŃSK

WPÓŁ DO KOMINA

[POTOK MAĆKOWSKI]

Którego¶ dnia, podczas oczekiwania na zielone, na przej¶ciu przez ul.Havla, Janek zapytał mnie, co to za komin widać tam w oddali? Zamiast odpowiedzieć mu wprost, zaproponowałem przejażdżkę, podczas której sam sobie odpowie na to pytanie. Postanowiłem poznać przy okazji przebieg jednego z gdańskich potoków - potoku Maćkowskiego oraz odkryć pewn± historię, która nad owym potokiem miała miejsce.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

30 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

MŁYNY NA STRZYŻY

[POTOK STRZYŻA]

Jaki¶ już czas temu wymy¶liłem sobie wycieczkę z biegiem Strzyży. Interesowało mnie odnalezienie Ľródła tego najdłuższego gdańskiego potoku, ¶ladów po młynach, które zasilał swym nurtem oraz odwiedzenie dworów położonych na trasie jego spływu. Na przygodę ze Strzyż± zabrałem swoich synów.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  PKM


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI