naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. CYKLE Z BICYKLEM
  5. KONTAKT
  6. DOBRE STRONY ROWERU

DROGI PRZEBYTE NA MAZURACH


11 SIERPNIA 2015

MAZURY

PEŁNY ŻYCIA MARTWY KANAŁ

Dzi¶ od rana piękna pogoda. Szaruga wczorajszego poranka jest już histori±. Po horyzont błękit upstrzony pojedynczymi obłoczkami. Ruszamy na ostatni± wycieczkę podczas naszego pobytu na Mazurach. Rowery już od wczoraj zapakowane na samochód. Wsiadamy i jedziemy do Srokowa. Zamierzamy obejrzeć niedokończone ¶luzy na Kanale Mazurskim oraz Kwaterę Główn± Niemieckich Wojsk L±dowych w Mamerkach.

KATEGORIE:

HYDROTECHNIKA  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

10 SIERPNIA 2015

MAZURY

¦NIADANIE Z BIZONAMI

Kolejny poranek podobny jest do poprzedniego. Trochę pada, trochę wieje. Nie czekamy. W przerwie w deszczu wyruszamy. Okazuje się, że to nie przerwa, to koniec deszczu. Idzie lepsze.

KATEGORIE:

09 SIERPNIA 2015

MAZURY

WY¦CIG ZE SŁOŃCEM

PóĽnym popołudniem postanawiam podjechać jeszcze raz do mostu w Gr±dach Kruklaneckich po inne ¶wiatło i inny punkt widzenia. Już w drodze zmieniam plan. Ruszam w kierunku wsi Wyłudy, o której parę słów pisałem w poprzedniej relacji, a w której chcę zobaczyć, po pierwsze, cmentarz ewangelicki, po drugie, ¶lady linii kolejowej.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI

09 SIERPNIA 2015

MAZURY

DO HEINRICHA

Kolejny dzień na Mazurach wita nas chmurami i deszczem. Koło południa deszcz ustaje, przez chmury powoli przebija słońce. Jest znacznie chłodniej. Niezwłocznie dosiadamy rumaków. Cel: Pozezdrze - kwatera polowa Heinricha Himmlera.

KATEGORIE:

WOJENNE PAMIˇTKI

08 SIERPNIA 2015

MAZURY

ALE PATELNIA!

Dzi¶ postanawiamy wsi±¶ć na rowery, ale przy 35 stopniach nie wytrzymamy na nich długo. Szczególnie Marysia, która zaraz robi się czerwona i czekać tylko jak para zacznie uchodzić uszami, jak w kreskówce. Na pierwszy ogień [wła¶ciwe słowo przy obecnej pogodzie] idzie ruina mostu w niedalekich Gr±dach Kruklaneckich. Droga łatwa i, przede wszystkim, krótka. Dojazd zajmuje nam może z kwadrans. Więcej czasu spędzamy w okolicy samego mostu.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI

04 SIERPNIA 2015

MAZURY  ♦  SUWALSZCZYZNA

(o)BŁĘDNI WĘDROWCY

Wybieram się w miejsce, które mam na li¶cie miejsc do zobaczenia od... 20 lat. Wczoraj próbowali¶my, ale skończyło się awari± przerzutki planetarnej w rowerze Agnieszki. To usterka, któr± w swojej piwnicy być może bym usunał, ale w terenie na pewno nie. Dzi¶ po naprawie podejmujemy drug± próbę dotarcia do słynnych wiaduktów w Stańczykach na wschodzie Mazur. Mazury jednak broni± swych tajemnic.

KATEGORIE:

KOLEJOWE PAMIˇTKI  ♦  WOJENNE PAMIˇTKI

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI