naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

WPISY W KATEGORII: WCZORAJ / DZI¦

W niżej zamieszczonych relacjach pokazuję zmiany jakim uległy obiekty lub widoki, porównuj±c je ze swoimi zdjęciami sprzed lat, lub z dużo starszymi zdjęciami archiwalnymi.


01 MAJA 2017

GDAŃSK

DO RY¦KA RYBAKA

Wycieczka do Nowego Portu, by obejrzeć najstarszy budynek dzielnicy oraz pozostało¶ci po wielkim browarze, a także do Letnicy w celu przejechania się wzdłuż ostatniego dopływu Wisły i nie zobaczenia pewnego jeziora.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZI¦

22 KWIETNIA 2017

GDAŃSK

Z PIEKŁA DO RAJU

Wycieczka z nurtem pełnego zagadek i niespodzianek Potoku Siedleckiego. Jego przebieg, podobnie jak wielu innych cieków wodnych, których zlewnia została wchłonięta w czę¶ci lub cało¶ci przez miasto, jest silnie zmodyfikowany. Jednak jego historia wydaje się bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku innych gdańskich strumieni.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  WCZORAJ / DZI¦

11 MAJA 2016

GDAŃSK

PKM IX: JASIEŃ - KIEŁPINEK

Jeden z ostatnich dni pięknej, wyżowej pogody. Nie zastanawiaj±c się długo, ruszam ku „mojej” linii kolejowej 234. Głównym celem jest kolejna próba poprawienia ujęcia mostu nad nad Migowsk± Strug± i drog± z Migowa do Nowca. Jak dot±d, mimo, iż próbowałem cztery razy, nie udało mi się uzyskać zadowalaj±cego efektu.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

22 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

PKM VIII: BRĘTOWO - NIED¬WIEDNIK

Mam troszkę więcej czasu, więc wybieram się na najbardziej obfituj±cy w obiekty odcinek linii kolejowej 234. Ta sesja, z uwagi na usytuowanie obiektów, czekała na wolne i pogodne popołudnie.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

15 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

PKM VII: STRZYŻA/BRĘTOWO/MIGOWO

Wyruszam na najdalszy od Uje¶ciska odcinek PKM-ki. Interesuje mnie jeden z wiaduktów zlokalizowanych w Strzyży i sam pocz±tek toru, czyli odgałęzienie „mojej” linii numer 234 od wybudowanej w 1870 roku linii numer 202 z Gdańska do Sopotu [i docelowo do Stargardu].

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

09 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

PKM VI: NIED¬WIEDNIK - STRZYŻA

Korzystaj±c ze słonecznego przedpołudnia, dodatkowo z podobnym, małym zachmurzeniem, jak na wielu spo¶ród wykonanych w 2013 roku zdjęć, wyruszam na przejażdżkę do NiedĽwiednika i Strzyży w celu porównania kolejnych widoków na linii kolejowej 234.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

14 MARCA 2016

GDAŃSK

GÓRA ROZKOSZY

Mało miałem dzi¶ czasu na rower, ale udało mi się zrobić małe „kółeczko” po Uje¶cisku. Prawdziwym pretekstem dzisiejszej krótkiej przejażdżki s± [amerykańskie, ale jednak] imieniny Ludolfiny. Powszechnie wiadomo, że Ludolfina, czy inaczej liczba Pi, to stała matematyczna opisuj±ca własno¶ć jednego z najważniejszych wynalazków ludzko¶ci. Wynalazku, bez którego strona niniejsza nie nazywałaby się naKole, tylko perPedes.

KATEGORIE:

WCZORAJ / DZI¦

07 MARCA 2016

GDAŃSK

PKM V: NIED¬WIEDNIK I OKOLICE

Kolejne spotkanie z PKM-k± i kolejne obiekty do moich porównań. Dzi¶ wypuszczam się w kierunku pogranicza Górnego Wrzeszcza z Brętowem.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

25 LUTEGO 2016

GDAŃSK

PKM III: BRĘTOWO - JASIEŃ [CZ. WSCH]

Podczas trzeciego spotkania z Pomorsk± Kolej± Metropolitaln± ogl±dam i fotografuję wiadukty przy ulicy Dolne Migowo oraz przystanek Brętowo. Robię też krótki skok w bok nad Strzyżę w poszukiwaniu oznak wyraĽnie wyczuwalnej w powietrzu wiosny.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

17 LUTEGO 2016

GDAŃSK

PKM II: BRĘTOWO - JASIEŃ [CZ. ZACH]

Dzi¶ druga wizyta na trasie dawnej kolei staropilskiej, dzi¶ zwanej Pomorsk± Kolej± Mertopolitaln±. Tym razem krótkie oględziny zachodniego odcinka między Brętowem, a Jasieniem. Odwiedzam i fotografuję trzy obiekty: przepust, wiadukt i wspomnienie wiaduktu.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI