naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

WPISY W KATEGORII: POMORSKA KOLEJ METROPOLITALNA

Niżej zamieszczone relacje składaj± się na realizację drugiej czę¶ci projektu pod tytułem „234. Metamorfozy”, o którym więcej napiszę w czerwcu 2017 w relacji o roboczym tytule „Poci±g do kolei”.


15 SIERPNIA 2016

GDAŃSK

ŻYWIOŁ VERSUS PEKAEMKA

Krótka wycieczka po okolicy, maj±ca na celu oględziny zniszczeń wyrz±dzonych przez ostatnie gwałtowne opady deszczu na najbliższym mi terytorialnie odcinku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Musiałem po prostu trochę pokręcić. „Czasami człowiek musi, inaczej się udusi.”

KATEGORIE:

PKM

11 MAJA 2016

GDAŃSK

PKM IX: JASIEŃ - KIEŁPINEK

Jeden z ostatnich dni pięknej, wyżowej pogody. Nie zastanawiaj±c się długo, ruszam ku „mojej” linii kolejowej 234. Głównym celem jest kolejna próba poprawienia ujęcia mostu nad nad Migowsk± Strug± i drog± z Migowa do Nowca. Jak dot±d, mimo, iż próbowałem cztery razy, nie udało mi się uzyskać zadowalaj±cego efektu.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

30 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

MŁYNY NA STRZYŻY

Jaki¶ już czas temu wymy¶liłem sobie wycieczkę z biegiem Strzyży. Interesowało mnie odnalezienie Ľródła tego najdłuższego gdańskiego potoku, ¶ladów po młynach, które zasilał swym nurtem oraz odwiedzenie dworów położonych na trasie jego spływu. Na przygodę ze Strzyż± zabrałem swoich synów.

KATEGORIE:

GDAŃSKIE POTOKI  ♦  PKM

22 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

PKM VIII: BRĘTOWO - NIED¬WIEDNIK

Mam troszkę więcej czasu, więc wybieram się na najbardziej obfituj±cy w obiekty odcinek linii kolejowej 234. Ta sesja, z uwagi na usytuowanie obiektów, czekała na wolne i pogodne popołudnie.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

15 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

PKM VII: STRZYŻA/BRĘTOWO/MIGOWO

Wyruszam na najdalszy od Uje¶ciska odcinek PKM-ki. Interesuje mnie jeden z wiaduktów zlokalizowanych w Strzyży i sam pocz±tek toru, czyli odgałęzienie „mojej” linii numer 234 od wybudowanej w 1870 roku linii numer 202 z Gdańska do Sopotu [i docelowo do Stargardu].

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

09 KWIETNIA 2016

GDAŃSK

PKM VI: NIED¬WIEDNIK - STRZYŻA

Korzystaj±c ze słonecznego przedpołudnia, dodatkowo z podobnym, małym zachmurzeniem, jak na wielu spo¶ród wykonanych w 2013 roku zdjęć, wyruszam na przejażdżkę do NiedĽwiednika i Strzyży w celu porównania kolejnych widoków na linii kolejowej 234.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

07 MARCA 2016

GDAŃSK

PKM V: NIED¬WIEDNIK I OKOLICE

Kolejne spotkanie z PKM-k± i kolejne obiekty do moich porównań. Dzi¶ wypuszczam się w kierunku pogranicza Górnego Wrzeszcza z Brętowem.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

06 MARCA 2016

GDAŃSK

PKM IV: MATARNIA - KIEŁPINEK

Wczoraj pojechałem po ciemku do ZŁotej Karczmy. Dzi¶ za¶ stamt±d ¶cieżk± do Matarni, następnie wzdłuż trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej do Kiełpinka i dalej do domu. Porównań fotograficznych tu nie ma, ponieważ nie mam zdjęć archiwalnych tego terenu. Tutaj nie było wcze¶niej toru, tu to krajobraz okolic Kiełpinka i Matarni przeszedł przemianę.

KATEGORIE:

PKM

25 LUTEGO 2016

GDAŃSK

PKM III: BRĘTOWO - JASIEŃ [CZ. WSCH]

Podczas trzeciego spotkania z Pomorsk± Kolej± Metropolitaln± ogl±dam i fotografuję wiadukty przy ulicy Dolne Migowo oraz przystanek Brętowo. Robię też krótki skok w bok nad Strzyżę w poszukiwaniu oznak wyraĽnie wyczuwalnej w powietrzu wiosny.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

17 LUTEGO 2016

GDAŃSK

PKM II: BRĘTOWO - JASIEŃ [CZ. ZACH]

Dzi¶ druga wizyta na trasie dawnej kolei staropilskiej, dzi¶ zwanej Pomorsk± Kolej± Mertopolitaln±. Tym razem krótkie oględziny zachodniego odcinka między Brętowem, a Jasieniem. Odwiedzam i fotografuję trzy obiekty: przepust, wiadukt i wspomnienie wiaduktu.

KATEGORIE:

PKM  ♦  WCZORAJ / DZI¦

28 STYCZNIA 2016

GDAŃSK

PKM I: JASIEŃ PRZYSTANEK

Pierwsza rowerowa wizyta na trasie pekaemki od niespełna 2,5 roku. Zdjęcia które zrobiłem trudno nazwać porównawczymi, ale ta krótka wycieczka, będ±ca pomysłem chwili, jest pocz±tkiem cyklu 234. Metamorfozy, którego realizację planuję na najbliższe półrocze.

KATEGORIE:

PKM


KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI