naKole

MÓJ JEST TEN KAWAŁEK DROGI

  1. WYCIECZKI
  2. LATA
  3. LISTA TRAS
  4. MIEJSCA
  5. CYKLE Z BICYKLEM
  6. FILM
  7. KONTAKT
  8. BIBLIOGRAFIA
  9. DSR

06 MARCA 2016

GDAŃSK

PKM IV: MATARNIA - KIEŁPINEK

Wczoraj pojechałem po ciemku do Złotej Karczmy. Dzi¶ za¶ stamt±d ¶cieżk± do Matarni, następnie wzdłuż trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej do Kiełpinka i dalej do domu.

 MAPA 

Podczas wczorajszej przejażdżki do Złotej Karczmy zrobiłem tylko jedno kiepskie, choć oddaj±ce klimat nocnej jazdy po lesie, zdjęcie.

Do Matarni, już za dnia, jadę ¶cieżk± przez wiadukt nad obwodnic±. Następnie dawn± drog± przy pochodz±cym z 2 połowy XVIII wieku zespole dworskim składaj±cym się z dworu, parku z alej± dojazdow±, obory i chlewni.

Mijam ko¶ciół pw. ¶w Walentego, przy którym powoli zbieraj± się parafianie.

Od tej chwili towarzyszy mi tor PKM-ki. Krajobraz zmienił się nie do poznania. Tym bardziej, że tu przedtem nie było torów, linia kolejowa 234 bowiem za Kiełpinkiem wiodła dalej na zachód przez Kokoszki i LeĽno do Starej Piły, gdzie ł±czyła się z lini± 229 z Pruszcza Gdańskiego. Po chwili dojeżdżam do zbiornika retencyjnego Kiełpinek zasilanego przez Strzyżę oraz jej pierwszy dopływ - Potok Matarnicki.

Przejeżdżam wzdłuż torów wiaduktem pod obwodnic± i zatrzymuję się na kolejnym wiadukcie, z którego ładnie widać stację Kiełpinek.

St±d wracam do domu. Taki mało porównawczy ten odcinek, ale, po pierwsze - nie miałem ze sob± starych zdjęć, po drugie - pogoda kiepska na zdjęcia, wreszcie po trzecie i najważniejsze - większo¶ć tego odcinka jest zupełnie nowa. Tu wcze¶niej nie było toru i, co za tym idzie wiaduktów. Porównywać można więc tylko krajobraz, a takich zdjęć nie mam zbyt wiele.

Do wkrótce...

 Przypominam 

...że możesz otrzymywać powiadomienia o pojawieniu się nowej relacji. Wystarczy zapisać się na bezpłatny newsletter.

  NEWSLETTER  

WRÓĆ DO POCZˇTKU

LUB

ZAKOŃCZ WYCIECZKĘ

LUB

POCZYTAJ KOMENTARZE

LUB

ZOSTAW KOMENTARZ

↓    ↓    ↓


 

1. Ty
www

To jest miejsce na Twój komentarz.

KATEGORIA: REGION

BORY TUCHOLSKIE  /  DOLINA DOLNEJ WISŁY  /  GDAŃSK  /  KASZUBY  /  KOCIEWIE  /  KOSMOS  /  MAZURY  /  POWI¦LE  /  SUWALSZCZYZNA  /  WARMIA  /  WYSOCZYZNA ELBLˇSKA  /  ZIEMIA CHEŁMIŃSKA  /  ZIEMIA LUBAWSKA  /  ŻUŁAWY

2009 -

PRZESTRZEŃ I CZAS NA KOLE PRZEMIERZA PAWEŁ BUCZKOWSKI